wt.. cze 6th, 2023

Tygodnik Radomski

Zmiany w organizacji ruchu i w komunikacji miejskiej

2 min read

W związku ze zbliżającym się Dniem Wszystkich Świętych zostaną wprowadzone zmiany w kursowaniu autobusów miejskich w okolicach cmentarzy. Zmieni się też organizacja ruchu kołowego w tym rejonie.

Od soboty (29 października) do środy (2 listopada) więcej autobusów będzie jeździło na liniach kursujących obok cmentarzy. Zwiększenia częstotliwości w poszczególnych dniach obejmą siedem stałych linii. Poza tym, jak co roku, na ulice wyjadą linie dodatkowe C4, C9, C15, C21, CM (przyspieszona, zatrzymująca się tylko na wybranych przystankach!) i linia zastępcza Z21. Będą także standardowe objazdy. Przez trzy dni linie 1, 16 i 17 będą jeździć ulicami Tytoniową i 1905 Roku, a linie 4, 12, 13, 21 w wybranych okresach dojadą na Firlej przez Józefów. Uwaga! 1 listopada komunikacja miejska w Radomiu będzie bezpłatna dla wszystkich pasażerów.

W dniach od 30 października (niedziela) do 1 listopada (wtorek) będą wprowadzone zmiany w organizacji ruchu kołowego w sąsiedztwie cmentarzy na terenie Radomia. W pozostałych dniach będzie obowiązywała standardowa organizacja ruchu. Ulica Limanowskiego będzie zamknięta dla ruchu kołowego na odcinku pomiędzy ulicami Maratońską oraz Tytoniową. Zamknięte będą też ulice Chopina, Obrońców, Kurpiowska, Ordona, Kujawska i Hutnicza. Ulica Dębowa między ulicą Limanowskiego a ulicą Maratońską będzie drogą jednokierunkową (w kierunku zachodnim). Oznacza to, że nie będzie można dojechać od ulicy Maratońskiej do placu postojowego za cmentarzem. Z kolei dojazd do cmentarza na Firleju będzie możliwy jedynie od strony ulicy Warszawskiej. Zakaz ruchu kołowego zostanie wprowadzony na odcinku ulicy Aleksandrowicza (od szpitala na Józefowie aż do ulicy Warszawskiej). 

MZDiK apeluje do kierowców, żeby w miarę możliwości nie korzystali w tych dniach ze swoich samochodów. Warto dojeżdżać do cmentarzy autobusami, które w tych dniach będą kursowały ze zwiększonymi częstotliwościami (niektóre linie nawet co pięć minut). Dla autobusów, które kursują na Firlej, zostaną wyznaczone kontrapasy, dzięki czemu nie będą one musiały stać w korkach. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc parkingowych MZDiK apeluje o zostawienie ich głównie dla osób przyjezdnych i potrzebujących.

Szczegółowe informacje na temat funkcjonowania komunikacji miejskiej oraz zmian w organizacji ruchu są dostępne na stronie: http://www.mzdik.pl/.

Źródło: radom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.