pon.. cze 27th, 2022

Tygodnik Radomski

XIV Ogólnopolska i VIII Zwoleńska Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę

2 min read

Grupa Rowerowa Zwoleń po raz ósmy uczestniczyła w Ogólnopolskiej Pielgrzymce Rowerowej na Jasną Górę. W środę 10 lipca, po mszy świętej o godz. 700w Kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Zwoleniu, z błogosławieństwem Proboszczaks. kan. Bernarda Kasprzyckiego i ks. Piotra Popiela na pielgrzymi szlak wyruszyło na rowerach 17 pątników. Przed wyjazdem ciepłe słowa skierował do wyjeżdżających Burmistrz Zwolenia Arkadiusz Sulima, żegnali Grupę również z-ca Burmistrza Grzegorz Molendowski, Sekretarz Gminy Mirosław Chołuj oraz przyjaciele i sympatycy Grupy.

Po drodze rowerzyści uczestniczyli w mszach świętych, zatrzymywali się, by modlić się na Anioł Pański o godz. 12.00, o 15.00 odmawiali Koronkę do Miłosierdzia Bożego – w Kościele Św. Andrzeja Apostoła w Suchedniowie, Sanktuarium Matki Bożej Opiekunki Rodzin we Włoszczowej, w Sanktuarium Świętej Anny, Sanktuarium Ojca Pio na Górce Przeprośnej i u stóp Najświętszej Mateńki na Jasnej Górze, gdzie dotarli12 lipca ok. godziny 17.

O godzinie 19.30  uczestniczyli w spotkaniu formacyjnym, podczas którego prezentowane były Grupy, min i Grupa Rowerowa Zwoleń, o  21.00 uczestniczyli w Apelu Jasnogórskim w Kaplicy Cudownego Obrazu.

13 lipca, centralnym punktem pielgrzymki była Msza święta na placu przed Szczytem Jasnogórskim, której przewodniczył biskup diecezji opolskiej Rudolf Pierskała. Grupy powitali Paulini oraz Koordynator Ogólnopolskiej Pielgrzymki Rowerowej, ksiądz Jerzy Grochowski. Tegoroczna pielgrzymka odbyła się pod hasłem: „W mocy bożego Ducha”.

Do sanktuarium przyjechało na rowerach ponad 1400 osób z 50 grup z różnych zakątków Polski.

Zwoleńską Grupę prowadził Czesław Nowakowski z flagą Grupy, peleton zamykali na zmianę Czesław Wójcik, Zdzisław Olęder i Jan Molendowski z flagami narodowymi. Zwoleńscy rowerzyści utrudzeni, ale szczęśliwi wrócili do Zwolenia transportem zorganizowanym w sobotę po godzinie 18.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.