sob.. cze 3rd, 2023

Tygodnik Radomski

WAKACYJNY TURNIEJ PIŁKARSKI

2 min read

W drugim dniu zawodów udział wzięły zespoły z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych oraz drużyny Oldboys  – Iłżanka Kazanów i reprezentacja 42. Bazy Lotnictwa Szkolnego w Radomiu. Te dwie drużyny spotkały się  w finale, w którym lepsi okazali się gospodarze. Miejsce na podium  wywalczyli też  strażacy z Kazanowa.  Najlepszym bramkarzem okazał się Dominik Konopka z Oldboys Iłżanka Kazanów. Tytuł króla strzelców trafił do Krystiana Mularskiego z OSP Kowalków, natomiast  najlepszym zawodnikiem  został Łukasz Gołda z 42. Bazy Lotnictwa Szkolnego w Radomiu. Przy wejściu na boisko, umieszczono wystawkę fotografii o działalności partyzanckiej z okresu Ii wojny światowej.
Wszyscy zwycięzcy i uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe medale, puchary, statuetki i nagrody rzeczowe.. Po  rozgrywkach  zawodnicy, trenerzy oraz przybyli goście wymieniali doświadczenia i opinie.

Wakacje nie są okresem odpoczynku dla piłkarzy, nawet drużyn szkolnych. Na stadionie w Kazanowie  2.I  3. lipca  odbył się także  Wakacyjny Turniej Piłkarski o Puchar Pamięci Lokalnych Partyzantów. W zawodach wzięło udział ponad 20 drużyn.  W pierwszym dniu turnieju mecze rozgrywały drużyny dziecięce. Najlepsi okazali się zawodnicy z zespołu Champion Pionki, kolejne miejsca na podium zajęli:  Centrum Radom i Gracja Tczów. Drużyna młodych zawodników Iłżanki Kazanów zajęła 5. miejsce. Nagrody indywidualne otrzymali: Antoni Jarecki z Gracji Tczów – najlepszy zawodnik, Kacper Korcz – najlepszy bramkarz oraz Hubert Papiewski z Centrum Radom – najlepszy strzelec.
Dzieci biorące udział w rozgrywkach a także kibice zapoznali się z materiałami historycznymi pozyskanymi  od  Marcina Sołtysiaka na temat oddziałów partyzanckich działających na terenie Kazanowa i pobliskich wsi podczas II Wojny Światowej.
Uczestnicy chętnie  korzystali z dmuchanego placu zabaw i smakowali cukrową watę, zasponsorowane  przez   gospodarzy gminy Kazanów.

W drugim dniu zawodów udział wzięły zespoły z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych oraz drużyny Oldboys  – Iłżanka Kazanów i reprezentacja 42. Bazy Lotnictwa Szkolnego w Radomiu. Te dwie drużyny spotkały się  w finale, w którym lepsi okazali się gospodarze. Miejsce na podiumwywalczyli też  strażacy z Kazanowa.  Najlepszym bramkarzem okazał się Dominik Konopka z Oldboys Iłżanka Kazanów. Tytuł króla strzelców trafił do Krystiana Mularskiego z OSP Kowalków, natomiast  najlepszym zawodnikiem  został Łukasz Gołda z 42. Bazy Lotnictwa Szkolnego w Radomiu. Przy wejściu na boisko, umieszczono wystawkę fotografii o działalności partyzanckiej z okresu Ii wojny światowej.
Wszyscy zwycięzcy i uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe medale, puchary, statuetki i nagrody rzeczowe. Po  rozgrywkach  zawodnicy, trenerzy oraz przybyli goście wymieniali doświadczenia i opinie.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.