wt.. cze 6th, 2023

Tygodnik Radomski

W RADOMIU ZAGRA IGA ŚWIĄTEK LIDERKA ŚWIATOWEGO RANKINGU WTA     

2 min read

Tenisistka Iga Świątek, liderka światowego  rankingu WTA, wystąpi w Radomiu w meczu Polska – Rumunia w ramach kwalifikacji do finałowego turnieju o Billie Jean King Cup. Mecz  zostanie rozegrany w dniach 15-16 kwietnia na twardym korcie w hali  Radomskim Centrum Sportu  przy ul. Struga nr 63.

– Bardzo się cieszę, że możemy w Radomiu,  w tej pięknej, fantastycznej hali rozegrać tak ważny mecz. Dziękuję władzom Radomia za bardzo dobre przyjęcie. W meczu z reprezentacją Rumunii jesteśmy teoretycznie faworytem, ale przewidujemy, że będzie to ciężkie spotkanie. Mam jednak nadzieję, że Radom okaże się dla polskiego tenisa bardzo szczęśliwy – mówi prezes Polskiego Związku Tenisowego Mirosław Skrzypczyński.

– Dziękuję władzom Polskiego Związku Tenisowego za zaufanie i powierzenie nam prawa organizacji meczu. Jesteśmy przygotowani na sto procent i myślę, że po piątkowo-sobotnim spotkaniu będziemy planować kolejne wielkie wydarzenia w hali Radomskiego Centrum Sportu. To nowoczesny, wielofunkcyjny i bardzo praktyczny obiekt, jakiego nawet Warszawa nie ma. Mam nadzieję, że tak jak teraz mamy zaszczyt gościć liderkę światowego rankingu Igę Świątek, tak w przyszłości będziemy mogli organizować w tej hali wiele innych wydarzeń zarówno sportowych jak i kulturalnych – mówi prezydent Radosław Witkowski.

– Hala widowiskowo-sportowa na co dzień jest miejscem, w którym swoje mecze rozgrywają trzy nasze ekstraklasowe drużyny, natomiast w nadchodzący weekend po raz pierwszy wysłuchamy tu hymnu narodowego. Mam nadzieję, że dzięki tej hali i dobremu przygotowaniu, będziemy mogli znacznie częściej gościć w Radomiu imprezy tak wysokiej rangi – dodaje zastępca prezydenta Mateusz Tyczyński.

W meczu z Rumunią, oprócz Igi Świątek, która kilka dni temu, jako pierwsza Polka w historii została liderką światowego rankingu, nasz kraj będą reprezentowały Magda Linette, która w niedzielę odniosła pierwsze deblowe zwycięstwo w cyklu WTA Tour, Magdalena Fręch, która przed rokiem była bohaterką meczu wygranego z Brazylią 3:2, a także Alicja Rosolska i Maja Chwalińska. W zespole rywalek wystąpią: Irina-Camelia Begu, Mihaela Buzanescu, Andreea Prisacariu i Monica Niculescu.

Rywalizacja rozpocznie się w piątek (15 kwietnia) o godzinie 13.00. Pierwszego dnia zostaną rozegrane dwa mecze singlowe, w których liderki drużyn zagrają z „drugimi rakietami” ekipy przeciwnej. Natomiast w sobotę o godzinie 11.00 spotkają się czołowe zawodniczki obydwu zespołów, a po nich na kort wyjdą „drugie rakiety”. Jeśli wynik będzie remisowy 2:2 odbędzie się mecz deblowy. We wszystkich gra się będzie toczyć do dwóch wygranych setów, z tie-breakiem w trzecim secie (przy stanie 6:6).

Transmisję meczu będzie można obejrzeć m.in. na antenach Polsat Sport.

(ra), źródło UM Radom

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.