pt. Cze 11th, 2021

Tygodnik Radomski

Sztab Wyborczy LEWICY w Radomiu powołany!

3 min read

Na spotkaniu radomskiej LEWICY w dniu 24.02.2020 r. został powołany Sztab Wyborczy Roberta Biedronia, kandydata na Prezydenta RP, do obowiązków którego należeć będzie organizacja kampanii wyborczej kandydata.

W jego skład weszli przedstawiciele trzech ugrupowań koalicyjnych – SLD, Wiosny i Lewicy Razem. Znaleźli się w nim zarówno doświadczeni działacze, jak i ludzie młodzi.

Sztabem pokieruje Bogdan Barszczyński z Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

Jak powiedział Piotr Szmigiel (Wiosna), przewodniczący Zespołu Organizacyjnego „cała nasza radomska lewicowa drużyna powołała sztab poparcia Komitetu Wyborczego Roberta Biedronia. Jestem przekonany, że będzie to dla nas czas ciężkiej, ale i fascynującej pracy. Rozpoczynająca się kampania prezydencka to czas intensywny wśród ludzi. Jest to ogromne wyzwanie, które potrzebuje przemyślanych i skutecznych działań. Czas na Prezydenta otwartego, szanującego każdego z nas. Prezydent musi szanować przeszłość, ale myśleć też o przyszłości. Wiem, że ta prezydentura będzie odważna, bez pogardy dal Konstytucji. Koniec z butą i arogancją. Czas na zmianę. Polska jest domem dla wszystkich”.

Zdaniem Bogdana Barszczyńskiego (SLD), szefa Sztabu w Radomiu „Robert Biedroń to kandydat na Prezydenta RP, z którego jako Lewica możemy być dumni. Jest człowiekiem odważnym, stanowczym, uczciwym i bezkompromisowym. Będzie upominał się o prawa pokrzywdzonych, wszystkich tych, którzy dotychczas czuli się wykluczeni, niezauważalni. Tak jak większość z nas Robert Biedroń marzy o państwie, któremu można zaufać, które nikogo nie pozostawia z tyłu”.

Anna Żytkowska-Prus (Lewica Razem) „kandydat LEWICY to gwarancja dialogu bez uprzedzeń. Takiego, jaki potrzebny jest dzisiaj nam wszystkim. Prezydent Robert Biedroń to przełom w dziejach polskiej demokracji. Nowe otwarcie pozwoli z nadzieją spojrzeć w lepszą przyszłość Polek i Polaków. Przyjazną, zieloną i godną, we wspólnej, współczesnej Europie”.

W ramach Sztabu zostały powołane dwa Zespoły:

Medialny, w skład którego weszli:

Małgorzata Ziemnicka – Przewodnicząca Zespołu – Wiosna
Iwona Jagiełło – SLD
Natasza Podgórska – SLD
Jolanta Luty – SL Anna Żytkowska-Prus – Lewica Razem

Organizacyjny, w skład którego weszli:

Piotr Szmigiel – Przewodniczący Zespołu – Wiosna
Sławomir Grychtal – Wiosna
Bartosz Giziński – SLD
Leszek Rejmer – SLD
Dorota Wiśniewska – SLD
Robert Borkiewicz – Lewica Razem

Dodatkowo w sztabie została wyodrębniona funkcja koordynatora ds. młodzieży, która została powierzona Pawłowi Mazurkiewiczowi, liderowi radomskiego Przedwiośnia – młodzieżówki Wiosny.
Sztab wyborczy swoim doświadczeniem będą wspierać Przewodniczący Rady Miejskiej SLD w Radomiu Waldemar Kaczmarski oraz Patryk Fajdek – Przewodniczący Wiosny w Radomiu.

Prezydent Robert Biedroń to m. in. postępowe wartości, świeckie państwo, zrównoważony rozwój Polski bez wykluczania mniejszych miast, odczuwalne dla pacjentów dofinansowanie służby zdrowia, renta wdowia, minimalna emerytura 1600 zł bez podatku, tanie mieszkania na wynajem, bezpieczna Polska w Zjednoczonej Europie, przywrócenie państwa prawa.

Przy tej okazji chcieliśmy również poinformować, że Patryk Fajdek (Wiosna), Daniel Oliszewski (SLD) oraz Anna Żytkowska-Prus (Lewica Razem) weszli w skład mazowieckiego sztabu wyborczego i będą współodpowiadać za kampanię przeprowadzoną na terenie naszego województwa.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.