pt.. cze 2nd, 2023

Tygodnik Radomski

Rytmy serca we Wsoli

2 min read

W niedzielę (11 grudnia) Muzeum Witolda Gombrowicza zaprasza na muzyczną podróż w ciepłych klimatach Półwyspu Iberyjskiego. We Wsoli wystąpi Kinga Rataj z koncertem „Muzyka południa”. Początek o godzinie 17:00. Wstęp wolny.

Kinga Rataj to jedno z najciekawszych odkryć wokalnych w Polsce ostatnich lat. Jest laureatką wielu festiwali i konkursów muzycznych, między innymi Festiwalu Piosenki Artystycznej w Rybniku. W 2006 roku zdobyła Główną Nagrodę oraz Nagrodę Prezesa TVP za najciekawszy debiut podczas 42. Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie.

Jak mówi artystka, od tego też czasu zrodziła się jej fascynacja muzyką fado, językiem i kulturą Półwyspu Iberyjskiego. Muzykę fado utożsamia się zwykle z melancholią, nostalgią i tęsknotą. Teksty opowiadają o miłości, śmierci, nieokreślonej tęsknocie za niezrealizowanymi marzeniami. Ale fado to także smak wina, radość życia, energia i ta spełniona miłość. W fado odbija się dusza Portugalczyków, ich wiara w przeznaczenie, dominacja duszy i serca nad rozumem. Tej muzyki nie można wytłumaczyć ani opisać, ją trzeba odczuć, przeżyć.

Kinga Rataj ma swój pomysł na fado – klasyka gatunku miesza się w jej interpretacjach z jazzem, tangiem i flamenco. Zrodzony z tych fascynacji koncert od lat zachwyca publiczność w całej Polsce. Doskonałe opanowanie języka portugalskiego i świetne wykonania utworów wprawiły w zachwyt także portugalską publiczność. Teraz Kinga Rataj wystąpi we Wsoli.

W Muzeum Witolda Gombrowicza zaprezentuje wyjątkowe, muzyczne aranżacje. Wystąpią: Kinga Rataj (wokal), Marek Bazela (pianino) oraz Dominik Borek (trąbka).

Koncert odbędzie się w niedzielę, o godzinie 17.00. Wstęp wolny. Zainteresowanych dowiezie do Wsoli bezpłatny autobus, który odjedzie z przystanku Chrobrego/Czysta (obok galerii handlowych, kierunek Michałów) o godzinie 16.20. Powrót po koncercie tym samym autobusem.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.