pt.. wrz 23rd, 2022

Tygodnik Radomski

Rycerze św. Floriana

1 min read

Patron strażaków św. Florian jest czczony w imieniny uwidocznione w kalendarzach pod datą 4. maja. W praktyce strażacy ochotnicy i zawodowi obchodzą Dzień Strażaka w świątecznym nastroju w różne dni i tygodnie maja, a niektórzy organizatorzy zahaczą także o czerwiec a nawet pozostałe letnie miesiące Anno Domini 2019. Dzień Strażaka łączą niekiedy z innymi wydarzeniami np. rocznicą Konstytucji 3 Maja, spotkaniami z cenionymi gośćmi, także ważnymi wydarzeniami regionalnymi lub lokalnymi w rodzaju jubileuszy, przekazania w użytkowanie ważnego obiektu czy zakupionego wozu strażackiego, wręczenia sztandaru
czy odsłonięcie i poświecenie popularnej w środowisku strażaków figurki św. Floriana.
Towarzysząc dh. Zbigniewowi Gołąbkowi wiceprezesowi Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP na Mazowszu w dość częstych w maju w wyjazdach do jednostek strażackich, nie byliśmy w stanie zilustrować na bieżąco wszystkich w Internecie, nie mówiąc już o papierowych wydaniach Tygodnika Radomskiego.
Dysponując wolniejszym czasem, sygnalizujemy na załączonych fotkach organizowane przez samorządy i jednostki strażackie w gminach lub powiatach: Przysucha, Szydłowiec (Sadek), Rusinów (Zachorzyn), Odrzywół (Wysokin), Garbatka Letnisko, Pionki (Jedlnia), Sienno (Aleksandrów Duży), Jastrzębia (Batodzieje), Tczów, Przysucha, Iłża (Jedlanka Stara) i Zwoleń. (m.k)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.