śr.. cze 7th, 2023

Tygodnik Radomski

POWIAT RADOMSKI: CENTRUM KOORDYNACJI POMOCY UKRAINIE W DZIAŁANIU

2 min read

Zakwaterowanie dla  353 obywateli  Ukrainy znalazło Powiatowe Centrum Koordynacji Pomocy przy Starostwie Powiatowym w Radomiu.

Uchodźcy trafili pod dachy mieszkańców Radomia i powiatu radomskiego. Nadal zbieramy zgłoszenia!

Tylko w minionym tygodniu od 07 do 13 marca  wolontariusze z Centrum:

  • znaleźli dom dla 163 osób
  • przyjęli 44 nowe deklaracje od mieszkańców, którzy zaoferowali miejsca dla ponad 200 obywateli Ukrainy. Od początku działalności Centrum  wpłynęło ich blisko 900.To ponad 230  adresów  w Radomiu i powiecie radomskim.
  • wolontariusze przyjęli 8 nowych deklaracji od kierowców. W sumie Centrum może liczyć na pomoc  32 kierowców z autami. Od początku wojny wykonali oni 13 kursów na  polsko –ukraińska  granicę. Przywieźli ponad stu uchodźców. Zawieźli na Ukrainę blisko tonę  darów  o wartości 50 tys.złotych 

Zapotrzebowanie na kwatery dla  obywateli Ukrainy nie maleje. Wprost przeciwnie –wciąż przyjeżdżają i spodziewane są kolejne grupy uchodźców. 

Dlatego apelujemy do mieszkańców Radomia  i powiatu radomskiego:

Jeżeli możesz przyjąć kogoś pod swój dach kliknij:

https://forms.gle/64qXrdQvBmMiUWo18

Jeśli możesz pomóc w transporcie osób lub darów:

https://forms.gle/uo6eZVGb9MTxnFWp6

ЯкщовигромадянинУкраїни і потребуєтедопомоги, 

виможетезробитицетут:

https://forms.gle/6itV3XdoR4ut1qmj6

 Або:

https://forms.gle/D55spd5d7CrZaPsk6

Powiatowe Centrum Koordynacji Pomocy dla Uchodźców z Ukrainy przy Starostwie Powiatowym w Radomiu działa od  26.02.2022 r. 7 dni w tygodniu. 

Ostatnio  cennego wsparcia udzieliła Starostwu  Powiatowemu w Radomiu  Rządowa  Agencja Rezerw Strategicznych.

Starosta  radomski Waldemar  Trelka  pozyskał z niej  dla uchodźców z Ukrainy aż  700 łóżek wraz z kompletami pościeli i ręczników. Łóżka wraz z wyposażeniem trafią nie tylko do  gmin Powiatu Radomskiego, ale również do miasta Radomia.

W piątek 11 marca  starosta Waldemar Trelka zwrócił się z prośbą o wsparcie i przekazanie łóżek dla uchodźców właśnie z zasobów Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych. Odpowiedź była pozytywna z jednym warunkiem – transport należy zorganizować jak najszybciej.

– Na osobistą prośbę pana prezydenta Radosława Witkowskiego, zgłosiłem jeszcze zapotrzebowanie na kolejne 100 łóżek wraz z kompletami pościeli dla potrzeb uchodźców na terenie Radomia. Zorganizowaliśmy również dla nich dodatkowy transport tak, by przedstawiciele miasta mogli je odebrać  łóżka i  pościel jeszcze w piątek wieczorem – dodał Waldemar Trelka.

Transportem zajęła się nieodpłatnie firma pana Roberta Stępnia z gminy Kowala (www.stepien.pl). W rozładunku w bazie w Mazowszanach pomogła z kolei firma Meble-Michalczewski, która udostępniła wózek widłowy wraz z operatorem. 

 W załączeniu: Zdjęcia z załadunku i rozładunku łóżek , materacy i pościeli pozyskanych z Rządowego Centrum Rezerw  Strategicznych

 Więcej na : https://bit.ly/3t1V3eF

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.