pt.. wrz 23rd, 2022

Tygodnik Radomski

Plebiscyt ,,Świeć się z energią” rozstrzygnięty ! Zwyciężył Sędziszów, Radom na 8. miejscu

3 min read

Sprzęt AGD o wartości 10 000 zł trafi do Radomia, który w 10. edycji plebiscytu „Świeć się z Energą” zwyciężył na Mazowszu i ostatecznie zajął 8. miejsce w ogólnopolskim finale. Nowoczesne urządzenia zostaną przekazane do miasta dzięki zaangażowaniu mieszkańców i sympatyków. W finale Radom rywalizował o głosy z 15 miastami, były to m.in. Kraków i Wrocław. Największą liczbę głosów zgromadził Sędziszów Małopolski, tym samym wygrał plebiscyt i zdobył tytuł „Świetlnej stolicy Polski – poinformował naszą redakcje Zespół Prasowy „Świeć się z Energią”
Oto  dalsze fragmenty komunikatu Zespołu Prasowego  Plebiscytu ,, Świeć się z Energą”:

Wielka mobilizacji społeczności lokalnej i determinacja w walce o charytatywne nagrody – to zdecydowało, że rywalizację w X edycji „Świeć się z Energą” wygrał Sędziszów Małopolski.  Urokliwa miejscowość z Podkarpacia, pokonała 15 innych miast z całej Polski i zdobyła nagrodę główną: pomoc wartą 50.000 zł. Niebawem do zwycięzcy oraz do pozostałych finalistów akcji, trafi dobroczynny sprzęt AGD od Grupy Energa.

Najwięcej głosów oddali na reprezentujący Podkarpacie Sędziszów Małopolski. W „Świeć się z Energą” wygrywa każdy z 16 finalistów – zwycięzca zdobył tytułu „Świetlnej stolicy Polski” i najbardziej wartościowe nagrody, pomoc od Grupy Energa trafi jednak także do pozostałych 15 miast biorących udział w finale. Każde z nich wywalczyło zestawy sprzętu AGD o wartości 10 000 zł. Doroczny plebiscyt to dobroczynna akcja Grupy Energa, która od 10 już lat docenia miejscowości, które dbają o swoją oprawę w okresie świątecznym. Nie wystarczą jednak okazałe iluminacje. Żeby wygrać, trzeba do głosowania zachęcić jak najwięcej osób. Sędziszów Małopolski potwierdził zasadę, że szczególnie średnie i mniejsze miejscowości angażują się w tę rywalizację – cenne nagrody dla potrzebujących mieszkańców są bowiem bardzo realną pomocą zwłaszcza dla niedużych społeczności. Formuła plebiscytu sprawia, że o tym, kto wygra decyduje mobilizacja i determinacja w ciągłym śledzeniu wyników rywalizacji i systematyczne głosowanie.

Łączna wartość charytatywnego wsparcia udzielonego przez Energę po 10. edycji przekroczy 850 000 złotych. Energooszczędny sprzęt trafia co roku do placówek pomocowych opiekujących się dziećmi, seniorami oraz do rodzin indywidualnych będących w trudnej sytuacji materialnej. Podobnie będzie ze sprzętem AGD przygotowanym jako nagroda w tej edycji akcji – już w lutym kolejne pralki, lodówki zmywarki i inne energooszczędne urządzenia AGD (łącznie 292 sprzęty o wartości 200 000 zł) trafią do potrzebujących z 16 miast.

Ostateczna klasyfikacja Plebiscytu Miast: Sędziszów Małopolski, Katowice,Łomża,Wejherowo,Ostrów Wielkopolski,Nysa,Wschowa, Radom,Toruń,Kielce,Wrocław,Łódź,Kraków,Świnoujście,Zamość,Mrągowo.

Mistrzowie świetlnych kadrów:Wraz z finałem „Świeć się z Energą” zakończył się również konkurs fotograficzny, którego uczestnicy starali się uchwycić piękno okresu świątecznego. Amatorzy fotografowania przesłali ponad 1000 zdjęć. Zdobywca grand prix wygrał weekend dla 2 osób w Gdańsku, zaś każdy z 5 autorów najlepszych prac w kategoriach został nagrodzony aparatem fotograficznym i bonem do sklepu internetowego. Bony otrzymają też laureaci 20 wyróżnień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.