śr.. cze 7th, 2023

Tygodnik Radomski

Piekło u zakonnic. Bicie, wiązanie, zamykanie w klatce. Horror dzieci w DPS pod Krakowem.

1 min read

W Domu Pomocy Społecznej w Jordanowie pod Krakowem od lat trwa koszmar. Jak ustaliła Wirtualna Polska, prowadzące ośrodek siostry prezentki znęcają się nad dziećmi z niepełnosprawnością intelektualną.

Redakcja Tygodnika Radomskiego otrzymała informację, że Rzecznik Praw Dziecka, natychmiast po informacjach medialnych na temat traktowania podopiecznych w Domu Pomocy Społecznej w Jordanowie, podjął decyzję o wystąpieniu do wszystkich instytucji zajmujących się tą sprawą oraz nadzorem nad tym DPS – w tym do sądu i prokuratury – o przekazanie informacji na temat prowadzonych czynności oraz dokonanych ustaleń.

Opisywane przypadki trzeba wnikliwie i szczegółowo sprawdzić.

Po analizie i przeprowadzeniu kontroli Rzecznik podejmie decyzje co do dalszych kroków w tej sprawie. Jeżeli zarzuty opisywane przez media się potwierdzą, osoby odpowiedzialne powinny ponieść surową karę. 

Wszystkie dzieci, a w szczególności te z niepełnosprawnościami zasługują na wrażliwość i jak najlepszą opiekę oraz wszelką pomoc, którą jesteśmy im winni jako państwo i całe społeczeństwo.

Źródło i foto WP

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.