śr. Sie 4th, 2021

Tygodnik Radomski

Obchody 101. rocznicy odzyskania niepodległości

1 min read

W poniedziałek, 11 listopada odbędą się oficjalne uroczystości z okazji 101. rocznicy odzyskania niepodległości.

godz. 10.45 – zbiórka uczestników uroczystości i pocztów sztandarowych przed Katedrą Opieki Najświętszej Maryi Panny w Radomiu;

godz. 11.00 – uroczysta msza św. w Katedrze Opieki Najświętszej Maryi Panny;

godz. 12.15 – przemarsz uczestników pod Pomnik Czynu Legionów w Rynku;

godz. 12.35 –  wystawienie warty honorowej przy Pomniku Czynu Legionów, złożenie meldunku Dowódcy Garnizonu Radom;

godz. 12.40 – odegranie Hymnu Państwowego, wystąpienie okolicznościowe, odznaczenia, Apel Pamięci, salwa honorowa, złożenie kwiatów pod Pomnikiem Czynu Legionów, wiązanka melodii Orkiestry Wojskowej.

Dzień wcześniej, 10 listopada odbędzie się tradycyjny Radomski Bieg Niepodległości. Uczestnicy będą mieli do pokonania dystans 10 kilometrów. Start i meta będą usytuowane na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Narutowicza.

W Radomiu obchody 101. rocznicy odzyskania niepodległości rozpoczęły się już kilka dni temu i potrwają do 24 listopada. Cykl listopadowych wydarzeń jest okazją do tego, by przypomnieć, że Radom był pierwszym miastem Królestwa Polskiego, które w 1918 roku wywalczyło wolność. Niepodległość została ogłoszona już 2 listopada. Zawiązał się wtedy tzw. Komitet Pięciu i powstała „Republika Radomska”.

Więcej o obchodach 101. rocznicy odzyskania niepodległości na stronie: http://www.radom.pl/page/6885,radomskie-obchody-101-rocznicy-odzyskania-niepodleglosci.html

/źródło: radom.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.