śr.. cze 7th, 2023

Tygodnik Radomski

Niedziela z Powiatem” w Bartodziejach

2 min read


Za nami druga odsłona „Niedzieli z Powiatem”, organizowanej przez Starostwo Powiatowe w Radomiu przy wsparciu marszałka województwa mazowieckiego Adama Struzika, która odbyła się w Bartodziejach w gminie Jastrzębia. Podobnie jak poprzednio, mieszkańcy wsi i okolicznych miejscowości mogli uzyskać, od naczelników, dyrektorów i przedstawicieli poszczególnych wydziałów starostwa i jednostek organizacyjnych, fachowych porad dotyczących szybkiego i sprawnego załatwienia
konkretnych spraw w urzędzie. Silna ekipa starostwa przybyła na czele ze starostą Mirosławem Ślifirczykiem, który podziękował mieszkańcom wsi Bartodzieje za pomoc w organizacji przedsięwzięcia oraz zaproponował uczestnikom pożyteczne i przyjemne spędzenie popołudnia z bardzo atrakcyjnym programem.
Gwiazdą imprezy był zespół REDOX. Swój repertuar zaprezentowały również zespoły ludowe: Bartodziejaki z Bartodziejów, „Na ludowa nutę” z Bieniędzic, Biesiada Bierwiecka z Bierwiec, Kalina z Marianowic oraz akordeonista Piotr Fokt.
Podczas pikniku nie zabrakło programu dla dzieci oraz konkursów dla młodzieży i dorosłych. Największą wiedzą o gminie, powiecie i województwie, zdobywając ex aequo I miejsce wykazały się: Danuta Rychel z Bartodziejów i Petronela Kołodziejczak z Bierwiec. Miejsce trzecie przypadło Elżbiecie Świniarskiej z Bartodziejów, czwarte Wandzie Kalicie z
Marianowic. Na zwycięzców oraz wśród tych, którzy dotarli na piknik rowerem czekały atrakcyjne nagrody ufundowane przez starostę Mirosława Ślifirczyka, a na wszystkich smakowity poczęstunek.
Wśród zgromadzonych znaleźli się m.in: wiceprzewodnicząca sejmiku województwa mazowieckiego Bożenna Pacholczak, przewodnicząca Rady Powiatu Teresa Bartosiewicz, oraz wiceprzewodniczący Wincenty Lipka, radni: Robert Dobosz i Marian Wikło.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.