sob.. maj 14th, 2022

Tygodnik Radomski

Na stadionie w Zwoleniu! 12 maja I Przegląd Musztry Paradnej Orkiestr Okręgu Radomskiego

2 min read

Młodzieżowa Orkiestra Dęta Miasta Zwolenia liczy około stu uzdolnionych muzycznie dziewcząt i chłopców. 50. z nich gra w składzie i tylu samo uczy się gry na instrumentach. Orkiestra koncertuje w różnych rejonach Polski i za granicą, godnie reprezentując powiat i miasto Zwoleń. Posiada bardzo bogaty dorobek artystyczny. Jest laureatem Międzynarodowych Mistrzostw Europy w Rastede – Niemcy w trzech kategoriach. Zdobyła srebrne medale, rywalizując ze 103 orkiestrami z Europy i RPA.
Zwoleniacy , to dwukrotni laureaci (lata 2011 i 2017) Grand Prix najbardziej prestiżowego Festiwalu Młodzieżowych Orkiestr Świata w Inowrocławiu oraz Międzynarodowego Festiwalu Orkiestr Dętych w Giulonova – Włochy (3.miejsce), Międzynarodowego Festiwalu Orkiestr Dętych w Kozach (Grand Prix), posiadają tytuł Najlepszej Orkiestry Dętej Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich (2014 r).Przyznany został za całokształt działalności artystycznej. Orkiestra koncertowała także w Białorusi, Balkan Volk Festiwal w Czarnogórze i Złotych Piaskach w Bułgarii. Występowała we Francji podczas karnawału w Nicei, na Święcie Lawendy w Prowansji i na Święcie Cytryny w Menton. 
Załączone fotki pochodzą z występów Młodzieżowej Orkiestry Dętej Miasta Zwolenia w Radomiu na uroczystości 14. rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej oraz podczas tegorocznego Powiatowego Święta Strażaka w Zwoleniu.

Młodzieżowa Orkiestra Dęta Miasta Zwolenia obchodzi w tym roku 25-lecie. Piękny jubileusz jest połączony z Pierwszym Przeglądem Musztry Paradnej Orkiestr Dętych Okręgu Radomskiego – Zwoleń 2018. Odbywa się on 12 maja (sobota) na stadionie ,,Zwolenianki” przy ul. Parkowej 1. Początek o godz. 14-tej. Warto obejrzeć to piękne widowisko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.