śr.. cze 7th, 2023

Tygodnik Radomski

MISTRZOWIE SPORTU POWIATU RADOMSKIEGO UHONOROWANI NA GALI W ZESPOLE SZKÓŁ MUZYCZNYCH

4 min read

Już po raz siódmy  został zorganizowany Konkurs  starosty Mirosława Ślifirczyka na Najlepszego Sportowca Powiatu Radomskiego. Miejscem uroczystej Gali  była 11 marca Sala  Koncertowa  Zespołu  Szkół Muzycznych  im. Oskara Kolberga  w Radomiu. Do konkursu organizowanego przez  Przewodniczącą Rady  Powiatu  w Radomiu Teresę Bartosiewicz, Starostę Radomskiego Mirosława Ślifirczyka  oraz  Powiatową  Radę Sportu  z jej Przewodniczącym  Ryszardem  Kosiecem –  gminy nominowały ponad 130 sportowców w  dwóch  kategoriach: I  – Dziewczęta i chłopcy urodzeni  w roku 2000 i młodsi (gimnazja i szkoły podstawowe) oraz  II – Kobiety i mężczyźni  urodzeni w roku 1999 i starsi (szkoły ponadgimnazjalne i  osoby dorosłe). Wyłoniono też najlepszych wychowawców i trenerów z poszczególnych gmin  oraz szkoły z największą ilością  punktów uzyskanych w rozgrywkach firmowanych przez  Szkolny Związek  Sportowy ( Oddział Powiatu Radomskiego) w sezonie 2014/2015. Imprezę urozmaicały  ciekawe wywiady  red. Andrzeja Mędrzyckiego w ,,kawiarence pod gwiazdami”, sportowe  scenki rodzajowe, popisy  bębnistów  oryginalnej ,,BADUKADY” z Zespołu Szkół Muzycznych w Radomiu oraz interesujące  recitale młodych, utalentowanych wokalistek – Katarzyny Góras  i Alicji Śmielak.

Otwarcie piątkowej  Gali  poprzedził pokaz  umiejętności  zawodników Klubu ,,Judo – Kowala”.  Rzecznik starosty radomskiego  red. Marek Oleszczuk prowadzący imprezę wraz z Katarzyną  Jakubczak i Włodzimierzem Bojarskim, przypomniał, że  uczniowski Ludowy Klub Sportowy  w Kowali działa od 5 lat pod kierownictwem Małgorzaty Okólskiej, certyfikowanego trenera judo posiadającego stopień 2DAN. W roku 2015 na turniejach  zrzeszeni w nim zawodnicy zdobyli 175 medali. Zorganizowany  w podradomskiej Kowali  II Ogólnopolski Turniej Judo zgromadził około 300 zawodników. Jako gość specjalny uczestniczył w nim Mistrz Olimpijski Paweł Nastula.

Otwarcia VII Gali Mistrzów Sportu Powiatu Radomskiego dokonał, jako jej gospodarz, Starosta Radomski Mirosław Ślfirczyk, witając serdecznie nominowanych zawodników różnych dyscyplin sportowych, ich wychowawców i szkoleniowców oraz  przedstawicieli władz samorządowych i organizacji  sportowych województwa, powiatu radomskiego i gmin, wśród nich: Bożennę Pacholczak Wiceprzewodniczącą Sejmiku Województwa Mazowieckiego, Rafała Czajkowskiego Sekretarza Miasta  Radomia, Jerzego Figasa  Honorowego Prezesa OZPN w Radomiu, Jerzego Przyborowskiego wciąż czynnego sportowo seniora radomskich lekkoatletów  oraz Gwiazdy Sportowe. Tym razem byli nimi: Włodzimierz Zawadzki światowej sławy zapaśnik z Orła Wierzbica oraz dwaj  koszykarze  z Klubu Rosa Radom –  kapitan drużyny Robert Witka i jej członek Seid Hajrić. Drużyna Rosy Radom kilka tygodni temu wywalczyła Puchar Polski. Towarzyszył im Robert Bartkiewicz Generalny  Menager Rosy SA.

Honorowanie  ludzi zasłużonych dla sportu i kultury fizycznej, rozpoczął  akt wręczenia przez  Starostę Radomskiego  Mirosława Ślifirczyka  Medalu  ,,Zasłużony dla Powiatu Radomskiego” Jackowi Joźwiakowi , obecnemu dyrektorowi  Publicznego Gimnazjum w Parznicach.  Już jako nauczyciel  wf zasłużył się w utworzeniu oraz szkoleniem grup młodzieżowych GKS  ,,Zorza’ Kowala oraz UKS  ,,GIM” Parznice.

Gwoździem programu było, rzecz jasna, wręczenie statuetek i  użytecznych kompletów sprzętu sportowego zawodnikom nominowanym przez gminy, a  laureatom konkursu – także  talonów pieniężnych, jako nagród za osiągane wyniki. Wręczali je: starosta Mirosław Ślifirczyk, wicestarosta Leszek Margas,  sekretarz powiatu Renata Mazur, skarbnik powiatu Joanna Wontorska ,  członkowie  Zarządu Powiatu: Marek Jarosz, Adam Siczek i Henryk Słomka , radni: Robert Dobosz , Marzena Wiosna-Michałek, Zdzisław Mroczkowski , wszyscy pracownicy Wydziału Promocji i Rozwoju Powiatu oraz goście, poza wymienionymi m.in.  Ryszard Dziura przewodniczący Szkolnego Związku Sportowego  (Powiat Radomski), Jan Panek z ROZPN Radom i inni.

W kategorii I Konkursu Starosty Radomskiego zwyciężył  zapaśnik  Marek Kaługa z Gminy Wierzbica. Zajmował on  pierwsze miejsca w Międzynarodowym Turnieju T. i  Z. Strusa w Siedlcach, w Otwartych Mistrzostwach Mazowsza w Radomiu i w Centralnych Eliminacjach do OOM – Styl Klasyczny  w Janowie Lubelskim. Drugie miejsce zdobyła Natalia Flisińska z Gminy Jedlnia Letnisko. Wywalczyła ona I miejsca w skoku wzwyż w Finale Krajowym Czwartków  LA i podczas  Pucharu Europejskiego Czwarków LA. Trzecim laureatem został Tobiasz Grudziński z Gminy Przytyk – Mistrz Polski w rzucie piłeczką  palantową.

W Kategorii II zwyciężył  także  zapaśnik  Damian Tokarski z Gminy Wierzbica. Wywalczył on Mistrzostwo Polski Juniorów w Kartuzach i  zdobył Puchar Polski Juniorów w Wałbrzychu.

Drugą w tej kategorii jest Michał Borkowski z Pionek: Mistrz Polski Kicbonkingu Juniorów (Ostrowiec Św.), Mistrz Polski Tang Soo Do Seniorów (Pionki) i Mistrz Polski Taekwondo Juniorów (Wieliczka).

Trzecia lokatę zajęła Justyna Paluch  z Gminy Jedlińsk. Zajęła ona III miejsce w biegu na 200 m podczas Halowych Mistrzostw Polski Juniorów. Jako utalentowana  biegaczka i lekkoatletka znalazła się  w kadrze narodowej juniorów.

W  kategoriach szkół  pierwsze  miejsca zajęły: Publiczne Gimnazjum  im. Biskupa Piotra Gołębiowskiego w Jedlińsku i Publiczna Szkoła Podstawowa  im. Przyjaciół Dzieci  w Iłży.

VII Galę Mistrzów Sportu Powiatu Radomskiego  i jej laureatów przedstawiają bardziej szczegółowo załączone fotki.

Jako patron medialny  VII Gali Mistrzów Sportu  Powiatu Radomskiego,  szerszą  relację zamieścimy także w  świątecznym wydaniu Tygodnika Radomskiego (TR 102).