pt.. mar 17th, 2023

Tygodnik Radomski

LUDZIE W BIELI UHONOROWANI ZŁOTYMI KRZYŻAMI ZASŁUGI

2 min read

10 listopada Wicewojewoda Mazowiecki Artur Standowicz uhonorował w imieniu Prezydenta RP Andrzeja Dudy Złotymi Krzyżami Zasługi  pracowników służby zdrowia  m.in. za poświęcenie w zwalczaniu niebezpiecznego wirusa  Covid-19.W tej niecodziennej uroczystości towarzyszył mu m.in. Krzysztof Murawski Przewodniczący Rady Powiatu Radomskiego.

Wśród  odznaczonych byli. medycy z Radomskiego  Szpitala Specjalistycznego  – pielęgniarki: Beata Cyba i  Henryka Nowak oraz lekarz, Wojciech Dworzański.

Pielęgniarka Henryka Nowak  jedna z pierwszych bezinteresownie zgłosiła się do pracy z pacjentami, ratując zdrowie i życie wielu osób zakażonych wirusem Covid-19.

– Wojciech Dworzański, lekarz Radomskiego Szpitala Specjalistycznego, od  początku  pandemii   koordynował w szpitalu specjalistycznym walkę z wirusem  Covid-19. W każdym miesiącu  pełnił  w lecznicy ponad 20 dyżurów lekarskich oraz dodatkowo -całodobowe  dyżury telefoniczne. Jako lekarz podejmował  ważne decyzje i przeprowadzał wiele specjalistycznych  konsultacji medycznych.

Z kolei Beata Cyba w czasie pandemii z zaangażowaniem i poświęceniem koordynowała pracę w szpitalu tymczasowym i  w oddziale obserwacyjno-zakaźnym.

– Wykazała się ogromnym wysiłkiem i zaangażowaniem oraz osobistym poświęceniem pracując na wielogodzinnych dyżurach –  czytamy  w uzasadnieniu decy wniosku  o  przyznaniu państwowego  odznaczenia.

Złotym Krzyżem Zasługi na rzecz osób potrzebujących pomocy została też odznaczona Teresa Żuchowska, współzałożycielka oraz członkini  zarządu Koła  Polskiego Związku Niewidomych w Kozienicach.  Od wielu lat  zajmuje się ona  osobami  niewidomymi i niedowidzącymi, współpracuje także  z rodzinami osób tracących wzrok.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.