śr.. cze 7th, 2023

Tygodnik Radomski

III Runda Mistrzostw Polski i Pucharu Polski Supermoto – 25 czerwca

1 min read

W dniu 25 czerwca br. (sobota) w godzinach 9.00 – 16.00 na torze Automobilklubu Radomskiego odbędzie się 3 Runda Mistrzostw Polski i Pucharu Polski Supermoto.
W piątek 24 czerwca br.
 odbędą się treningi wolne dla zawodników biorących udział w zawodach.

Zawody Supermoto są bardzo widowiskowe. Widowiskowość tego sportu leży w spektakularnych, zapierających dech driftach i mrożących krew w żyłach manewrach wyprzedzania. Technika jazdy sprawia wrażenie, jakby prawa fizyki tu nie działały. Temu wszystkiemu towarzyszą, jak w każdym sporcie ekstremalnym, kraksy, choć obrażenia po upadkach są zdecydowanie mniejsze, niż w przypadku wyścigów ulicznych czy motocrossu.

Na przestrzeni ostatnich 20 – lat Automobilklub Radomski był wielokrotnie organizatorem rund Mistrzostw Polski i Pucharu Polski Supermoto. W tym okresie nasze barwy w Supermoto reprezentowało wielu utytułowanych zawodników.
Dzięki naszym zawodnikom, ich pasji, zaangażowaniu, determinacji w dążeniu do celu, godzinom treningów okupionych nie jeden raz kontuzjami Automobilklub Radomski wielokrotnie w Klasyfikacji Klubowej zajmował czołowe miejsca.

W roku bieżącym w dniu 25 czerwca będziemy organizatorem III Rundy Mistrzostw Polski i Pucharu Polski Supermoto. Nasze barwy w tych zawodach reprezentował będzie m.in. Rafał Perkowski „Franz”. Rafał startuje w motocyklach od 2010 roku, w tym czasie wielokrotnie „stawał na pudle”.  


Zawody realizowane będą przy udziale środków finansowych Samorządu Województwa Mazowieckiego.


Patronat honorowy objęli: Marszałek Województwa Mazowieckiego i Starosta Radomski.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.