pt.. cze 2nd, 2023

Tygodnik Radomski

II Pionkowski Dzień Pszczoły

2 min read

4 sierpnia „Bartny Kąt” w Nadleśnictwie Kozienice po raz drugi będzie miejscem imprezy plenerowej, która połączy miłośników pszczelarstwa i bartnictwa oraz leśnych aktywności i przyrody.
Drugi Pionkowski Dzień Pszczoły jest organizowany w ramach projektu rozwojowego Lasów Państwowych Zdrowa żywność z polskich lasów działania Pszczoły wracają do lasu oraz Wielkiego Dnia Pszczół, który obchodzony jest 8 sierpnia. Impreza ma charakter plenerowy, w ramach obchodów odbędą się rajdy piesze i rowerowe do miejsca zwanego
„Bartnym Kątem”.
Program wydarzenia:
Godz. 14.00 – msza św.
Godz. 15.00 – koncert Zespołu Sygnalistów Myśliwskich przy RDLP w Radomiu
Godz. 15.30 – piknik, wśród atrakcji na stoiskach będą degustacja dań z dziczyzny, dań regionalnych, miodów, pokazy rękodzieła, konkursy i zabawy dla dzieci
Godz. 19.00 – zakończenie
Leśnicy zaprezentują też działania w ramach społecznej odpowiedzialności Lasów Państwowych, pokażą samochód elektryczny zakupionym w ramach projektu LP Las energii. Będzie można porozmawiać ze specjalistką ds. koordynacji wdrażania projektów rozwojowych w RDLP w Radomiu.
„Bartny Kąt” o miejsce, które leśnicy utworzyli pod wpływem potrzeby przywrócenia pamięci o bartnictwie – jednej z najstarszych form użytkowania Puszczy Kozienickiej.
Bartny Kąt to doskonałe miejsce dla turystów z infrastrukturą turystyczną.
Dzień Pszczoły w „Bartnym Kącie” jako wspólna inicjatywa leśników, pszczelarzy i samorządowców oraz innych lokalnych środowisk spotkała się w ubiegłym roku z dużym zainteresowaniem społeczności lokalnej i stanowi część oferty turystyczno-edukacyjnej w regionie.
Wstęp wolny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.