niedz.. cze 4th, 2023

Tygodnik Radomski

HALA WIDOWISKOWO -SPORTOWA RCS JUŻ GOTOWA

2 min read

Radom  otrzymał  pozwolenie na użytkowanie hali Radomskiego Centrum Sportu. Wydał je Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego. Obiekt przy ul. Struga 63 już  staje się użyteczny.  12 i 13 grudnia ma być udostępniony zwiedzającym. W organizowanych  w nim  imprezach będzie mogło uczestniczyć  jednorazowo ponad pięć tysięcy widzów.

– Ziściły się nasze marzenia. Mam też osobistą satysfakcję, że wypełniłem swoje zobowiązanie, które złożyłem w 2014 roku  przed wyborami samorządowymi. Dziś mamy najnowocześniejszą w województwie mazowieckim halę i jesteśmy gotowi na organizację dużych imprez sportowych, kulturalnych i biznesowych, które będą promowały nasze miasto –  oznajmił   3 grudnia prezydent Radosław Witkowski. na konferencji pasowej  zorganizowanej  w nowo oddanym obiekcie.

Nowa hala widowiskowo-sportowa spełnia wymogi międzynarodowych federacji sportowych i  dzięki temu pozwoli organizować imprezy o najwyższej randze.  Została  m.in.  wyposażona  w mobilny parkiet o powierzchni ponad tysiąca metrów kwadratowych oraz atestowaną, obowiązującą na najważniejszych światowych imprezach nawierzchnię do siatkówki i piłki ręcznej. Część treningowa również wyposażona jest w stały, prawie 700-metrowy parkiet.

– Na trybunach stałych i mobilnych znajduje się w sumie 5 tysięcy miejsc. Łącznie hala jest obliczona na 5600 osób. Co ważne, z każdego punktu jest doskonała widoczność, co będzie bardzo dużym atutem w rozmowach o organizacji dużych, nawet międzynarodowych wydarzeń. Ponadto jest nowoczesne zaplecze konferencyjne, biurowe, gastronomiczne. Obiekt jest w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Naprawdę możemy być dumni, że Radom posiada taki obiekt – informował wiceprezydent Mateusz Tyczyński.

W  planowanych w następny  weekend, 11-12 grudnia,  dniach  otwartych,  każdy chętny  będzie mógł zwiedzić  ten nowoczesny obiekt.

Budowa hali wraz z łącznikiem kosztowała ponad 115 mln złotych, z czego ponad 34 mln zł  stanowiło dofinansowanie z Ministerstwa Sportu.  10,5 mln zł  odzyskał inwestor z gwarancji  zawartych  z poprzednim wykonawcą. W trakcie budowy nastąpiła bowiem zmiana realizatora  tej dużej inwestycji. Załączone fotki wykonaliśmy podczas  konferencji  prasowej. I zwiedzania  obiektu. (k)

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.