śr.. cze 7th, 2023

Tygodnik Radomski

FINISZ GŁOSOWANIA NAD BUDŻETEM OBYWATELSKIM MAZOWSZA

3 min read

To już ostatni dzwonek, aby zagłosować na najciekawsze projekty w Budżecie Obywatelskim Mazowsza. Swój głos oddało już ponad 22,5 tys. mieszkańców Mazowsza, w tym blisko 2 tys. z podregionu radomskiego. Ci, którzy jeszcze tego nie zrobili, mają czas do 16 listopada. – Warto z tej szansy skorzystać i wspólnie zadecydować o tym, jak zmieni się nasze najbliższe otoczenie – podkreśla marszałek województwa Adam Struzik.

Ponad 22,5 tys. osób zagłosowało w Budżecie Obywatelskim Mazowsza, a wśród nich blisko 63 proc. to kobiety. Największą frekwencję zanotował podregion warszawski wschodni, z którego zagłosowało już prawie 6 tys. mieszkańców. W podregionie radomskim do tej pory swój głos oddało blisko 2 tys. osób.

Wicemarszałek Rafał Rajkowski przypomina, że oddać głos można do 16 listopada. – Pozostało już tylko kilka dni na to, aby wskazać najciekawsze inwestycje i inicjatywy, które zrealizujemy w przyszłym roku. Warto sprawdzić projekty dotyczące Państwa najbliższej okolicy. Zachęcam do głosowania – dodaje wicemarszałek.

Do głosowania zakwalifikowanych zostało aż 107 projektów. W puli ogólno wojewódzkiej znalazło się 26 projektów. Jest wśród nich projekt dotyczący doposażenia szpitala Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego Sp. z o.o. w Radomiu w dwa ambulanse transportowe. Z kolei w podregionalnej można wybierać spośród 8 projektów z subregionu radomskiego. Są to:

·         Pielęgnowanie wartości kulturalnych Województwa Mazowieckiego poprzez wsparcie działań Orkiestry Dętej;

·         Modernizacja chodnika przy ulicy Piłsudskiego w Pionkach;

·         Muzealny mini ogród botaniczny – jako miejsce odpoczynku, spotkań, wydarzeń i edukacji;

·         Szkolenie profilaktyczne kierowców w wieku 25-59 lat w zakresie doskonalenia techniki jazdy;

·         Postaw na prawidłowy rozwój najmłodszych mieszkańców naszego regionu;

·         Profilaktyka próchnicy zębów u dzieci w wieku przedszkolnym 3-5 lat;

·         „Elektroradiologia na czasie” – doposażenie w nowoczesny sprzęt pracowni rentgenografii w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Radomiu;

·         „Na musicalovo” – młodzieżowe warsztaty artystyczno-multimedialne, których efektem będzie realizacja filmu muzycznego.

Jak oddać głos w Budżecie Obywatelskim Mazowsza?

Głosować można na stronie bom.mazovia.pl. Każdy mieszkaniec Mazowsza może oddać dwa głosy – jeden na projekt z puli ogólnowojewódzkiej i jeden z podregionalnej. Co ważne,system nie daje możliwości głosowania „na raty”, dlatego istotne jest, by głosy na oba projekty oddać za jednym razem!  Z myślą o osobach, które nie mają dostępu do komputera, internetu lub nie posiadają telefonu komórkowego, przygotowane zostały specjalne punkty w siedzibie urzędu i jego delegaturach, w których mieszkańcy mogą oddać swój głos, po wcześniejszym umówieniu się. Wybrane projekty zostaną zrealizowane przez samorząd województwa w 2021 r. Do podziału jest aż 25 mln zł.

Pełną listę projektów zakwalifikowanych do głosowania można znaleźć na stronie internetowej:

·         pula ogólnowojewódzka https://bom.mazovia.pl/projekty?nr=&nazwa=&kategoria=&rodzaj=1&status=do-glosowania&dzielnica=

·         pula podregionalna https://bom.mazovia.pl/projekty?nr=&nazwa=&kategoria=&rodzaj=2&status=do-glosowania&dzielnica=

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.