sob.. wrz 24th, 2022

Tygodnik Radomski

Duże zainteresowanie atrakcjami PPL podczas pikniku lotniczego w Radomiu

2 min read

Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” zaangażowało się w obchody 10. rocznicy utworzenia 42. Bazy Lotnictwa Szkolnego w Radomiu. PPL umożliwiło uczestnikom pikniku zwiedzanie budowy Portu Lotniczego, wycieczkę po pasie startowym czy spróbowanie swoich sił w symulatorze jazdy po drogach serwisowych i płytach postojowych.

„Porty Lotnicze” we współpracy z ETC-PZL Aerospace Industries przygotowały wirtualny symulator jazdy po płycie lotniska. Urządzenie odwzorowuje rzeczywistą sytuację na płycie podczas pracy portu i dlatego jest bardzo pomocne w szkoleniu personelu lotniskowego. Wszyscy odwiedzający mogli spróbować swoich sił i poczuć się jak operatorzy lotniska. W punkcie PPL można było również obejrzeć wizualizację portu Warszawa-Radom im. Bohaterów Radomskiego Czerwca 1976 roku.

Wszystko to odbyło się w ramach obchodów jubileuszu 42. Bazy Lotnictwa Szkolnego w Radomiu podczas, którego odbyły się m.in. pokazy lotniczych zespołów akrobacyjnych Orlik i Cellfast Fluind Team, zrzut desantu z samolotu M-28 Bryza i, jak zwykle podnoszący poziom emocji, pokaz dynamiczny możliwości F-16. Była też oczywiście wystawa statyczna sprzętu wojskowego, pokazy grup rekonstrukcyjnych oraz strefa gastronomiczna.

Podczas pikniku Porty Lotnicze (PPL) podpisały list intencyjny z LOT Crew, spółką zależną LOT-u, w sprawie uruchomienia w Radomiu bazy szkoleniowej dla pilotów cywilnych. List otwiera drogę do uruchomienia w Radomiu szkoły pilotażu dla pilotów cywilnych, tak więc Radom ma szansę stać się jednym z niewielu ośrodków w Europie, gdzie szkolić się będzie zarówno wojskowych, jak i cywilnych lotników. Więcej na ten temat tutaj (http://radom24.pl/artykul/czytaj/49789)

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.