pt.. wrz 23rd, 2022

Tygodnik Radomski

DUŻA PRZEWAGA ZWYCIĘSKIEGO PiS NAD KOALICJĄ EUROPEJSKĄ

1 min read

Zwracaliśmy uwagę na to, by wyniki sondażów nie traktować za ostateczne. I rzeczywiście zmieniły się one bardzo. Przekonał się o tym najdotkliwiej Komitet Wyborczy Konfederacji, uzyskując ostatecznie poniżej 5% ważnie oddanych głosów i wypadając tym samym z grona beneficjentów puli mandatowej.
Państwowa Komisja Wyborcza opublikowała oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego na podstawie danych otrzymanych ze wszystkich komisji. W wyborach zwyciężyło Prawo i Sprawiedliwość otrzymując 45,38 procent wszystkich ważnie oddanych głosów i 27 mandatów w Parlamencie Europejskim. Drugie miejsce zajęła Koalicja Europejska uzyskując 38,47 % głosów i 22 mandaty. Na trzecim miejscu znalazła się Wiosna Roberta Biedronia z poparciem 6,06 proc. głosów. Wywalczyła tym samym trzy mandaty. Pozostałe komitety wyborcze, uzyskując poniżej 5% poparcia nie otrzymały żadnego mandatu. Na Konfederację głosowało 4,55% uczestników wyborów, na Kukiz 15-3,69% a Lewicę Razem – tylko 1,24%. Frekwencja była rekordowa, wyniosła 45,68 procent uprawnionych do głosowania.
Przy okazji informujemy, że widoczni na załączonych fotkach wybrani 26 maja eurodeputowanymi w okręgu nr 5, obejmującym większość powiatów województwa mazowieckiego w tym subregion radomski otrzymali poparcie : Adam Bielan – 207 854 wyborców, Zbigniew Kuźmiuk – 134 405 (obaj z PiS), a na ludowca Jarosława Kalinowskiego z Koalicji Europejskiej – głosowało 104 216 osób. Gratulujemy wyboru!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.