czw.. mar 16th, 2023

Tygodnik Radomski

BEZPIECZNA RODZINA: Z LEWICĄ W SZYDŁOWCU, PRZYSUSZE I GRÓJCU

6 min read

BEZPIECZNA RODZINA W CZASIE INFLACJI [Posłowie Nowej Lewicy na trasie po Polsce, tym razem w Szydłowcu, Przysusze i Grójcu]

Powoli dobiega końca wakacyjna trasa posłów  Lewicy, będącej formą objazdu kraju i spotkań z wyborcami.. Posłowie docierają właśnie do ostatnich odwiedzanych powiatów. Tym razem był to Szydłowiec, Przysucha i Grójec.

Towarzyszyliśmy im w trzech pierwszych miejscowościach  położonych w subregionie radomskim. Konferencje otwierał  Patryk  Fajdek jako wiceprzewodniczący   Mazowieckiej Rady  Wojewódzkiej i Wiceprzewodniczący  Rady Miejskiej Nowej Lewicy w Radomiu. Na spotkaniu  mającym formę otwartej konferencji prasowej zorganizowanym w godzinach porannym przed  Ratuszem  w Szydłowcu powitał przybyłych: Roberta Biedronia, współprzewodniczącego Nowej Lewicy w Polsce i  europosła Parlamentu  Europejskiego, Arkadiusza Iwaniaka, wiceprzewodniczącego Nowej Lewicy i współprzewodniczącego  Mazowieckiej Rady Wojewódzkiej Nowej Lewicy i posła,  Dariusza Wieczorka, również  Wiceprzewodniczącego  NL i posła, członków Zarządu  Krajowego  Nowej Lewicy, jednocześnie posłów  – Annę Marię Żukowską  i Jacka Czerniaka.

Przysusze, na  spotkaniu podobnego charakteru ,  dołączył do wymienionych Krzysztof Gawkowski, przewodniczącego  Klubu Poselskiego Lewicy, rzecz jasna również  poseł.  Witał też przedstawicieli środków masowego przekazu i mieszkańców przybyłych na te   otwarte konferencje prasowe.

Współprzewodniczący Nowej Lewicy  w Polsce Robert Biedroń występując w Szydłowcu i Przysusze zwrócił uwagę na to, że w tych miastach powiatowych, jak wielu innych  podobnej  wielkości występują problemy społeczne. Najpierw dało się we znaki bezrobocie zmuszając wielu ludzi do  emigracji zarobkowej. Obecnie już daje się we znaki  wysoka inflacja, nawet w Przysusze, ośrodku zarządzanym przez i PiS i   miejscu bytności prezesa Kaczyńskiego na konwencjach partyjnych. Zwrócił uwagę, że posłowie Nowej Lewicy  spotykają się z mieszkańcami na ulicy bez własnych ochroniarzy i  ochrony policyjnej, którą   widzimy przy  wejściach do zamkniętych spotkań wpływowych polityków PiS ze swoimi zwolennikami. Nowej lewicy zależy bardzo na bezpieczeństwie ludzi, ale bezpieczeństwie socjalnym i ekonomicznym, utrzymaniu wartości emerytur i rent zjadanych przez wysoką inflację, powodującą, że wielu z nich nie starcza  złotówek do pierwszego, często   nawet na  zakup lekarstw. Znam te problemy gdyż pochodzę z Krosna byłem prezydentem Słupska. Jako euro poseł powiedział, że  obecnie  jedynie  rząd pisowski  nie dowiózł miliardów euro z Brukseli do Warszawy. Nie dowiózł, gdyż nie przestrzega w Polsce  praworządności i równego traktowania wszystkich obywateli.  O innych sprawach  mówili  posłanka i posłowie  lewicy. Posłanka  Anna Maria Żukowska zaczęła od wskazania  największych obaw ludzi  przekazywanych na spotkaniach i w rozmowach indywidualnych z przedstawicielami Nowej Lewicy.

Wszędzie słyszymy  drożyzna i  inflacja. Obawy o to, czy nie zabraknie pieniędzy na prąd. Dlatego lewica zaproponowała dodatek grzewczy dla wszystkich, których dochód na 1 osobę nie przekracza  4 tysiące brutto. Chodzi więc  nie tylko o węgiel lecz także  np. o ciepło  systemowe otrzymywane z ciepłowni obsługujących dany budynek czy mieszkanie. Jest przekonana, że poprawki lewicy są najbardziej sprawiedliwe. Rząd  jest na to stać gdyż z powodu inflacji  występuje duże nadwyżka w przychodach tegorocznego  budżetu państwa. Koncerny paliwowe też stać na obniżkę cen  benzyny, ropy czy gazu. Obserwujmy to, co sie dzieje w polskim parlamencie – Sejmie i  Senacie. Inflacja rozpoczęła się długo przed wojną w Ukrainie do walki z inflacja, udostępniajmy pieniądze z Funduszu Odbudowy, dogadując się z Unią Europejska w sprawach przestrzegania praworządności. Sąsiedzi  z Czech już wykorzystują otrzymane pieniądze unijne. Lewica też wie, jak do tego doprowadzić.

Poseł Arkadiusz  Iwaniak przedstawił niektóre  projekty ustaw z 200, jakie Klub Lewicy złożył  Marszałkowi Sejmu, oczekując na  ich procedowanie. zaczął  od  ciepłego posiłku dla każdego ucznia. Komunikacja  miejska w wakacje też powinna  być dla  dzieci bezpłatna. W ramach hasła Bezpieczna Rodzina, pomyśleli też o   seniorach. -Chcemy doprowadzić do sytuacji, w której  nasz senior- ojciec, matka czy dziadek, nie musi nigdy wybierać, czy zakupić potrzebne leki czy zapłacić za czynsz czy  też za ogrzewanie, które będzie windować. Na te pytania odpowiada projekt ustawy pt. ,,Leki  za 5 złotych”. Już od stycznia  mogłyby zadziałać projekt o rewaloryzacji  najniższych  i emerytur o 12%. Kolejny projekt ustawy – emerytura wdowia: polega na tym, że współmałżonek po śmierci męża czy żony, mógłby wybrać korzystniejszą  emeryturę + 25% tej , z której rezygnuje.

Poseł Dariusz Wieczorek swoje wystąpienie  zakończył komentarzem:-: – Oprócz programu Bezpieczna Rodzina,  o którym traktujemy w trakcie naszych wyjazdów, staramy się walczyć  z  pewnymi mitami.  Jednym z takich mitów jest to, że  drożyzna i   rosnące ceny, to wyłącznie wina Putina, wina koronawirusa czy jakichś innych zewnętrznych czynników. Otóż nie, jest to wina i odpowiedzialność tego  rządu, który przez 7 lat prowadząc taką politykę,  doprowadził  do  gigantycznego kryzysu – stwierdził Poseł.

Zasygnalizowaliśmy wyżej treści wystąpień posłów Klubu Lewicy na otwartych konferencjach prasowych  w Szydłowcu i Przysusze.

Ważną ich częścią, a główną w Grójcu, były bezpośrednie rozmowy  z ludźmi, głownie mieszkańcami tych miast, poprzedzane kolportażem czasopisma ,,Głos Lewicy”. Były to mocne Polaków  rozmowy, w wielu przypadkach przyznające rację projektom Lewicy złożonym w sejmie czy w formie poprawek w   senackim.

W Przysusze  zwróciła się do posłów Lewicy starsza pani z interwencją i prośbą o podniesienie sprawy wzrostu opłat za ogrzewanie wody  w mieszkaniach obsługujących przez firmy prywatne. W Przysusze nie znaleźli  poparcia  w samorządzie miasta, choć   ma on  dobre stosunki z parlamentarzystami tej partii i centralą PiS w Warszawie. Fakt, że na ostatnim  posiedzeniu Senatu RP, także  senatorzy PiS  głosowali za poprawkami ich  opozycji , dowodzi, ze zdrowy rozsądek   bierze górę, choćby  czasowo, nad  praktykowaną zasadą.

Z analizy  wszystkich spotkań nasuwa się  przekonanie, że to z powodu nieodpowiedzialnej polityki rządów PiS, polskie rodziny  muszą mierzyć się z szalejącą drożyzną. Program Lewicy „Bezpieczna Rodzina” oraz pakiet konkretnych projektów ustaw, to właściwa odpowiedź na kryzys i drożyznę – co podkreślono na konferencjach i  bezpośrednich rozmowach z mieszkańcami miast i powiatów. Naszą  odpowiedzią  na drożyznę i problemy  ludzi, są   projekty  ustaw złożone  w Sejmie. Ichh celem  jest  ochrona  rodzin: waloryzacja  rent  i  emerytur o  12%, podwyżka wynagrodzeń  w  budżetówce o  20%, dodatek  energetyczny dla  każdego  gospodarstwa domowego, leki  po  5  zł  dla  emerytów  i rencistów oraz  niższe  marże  na  paliwo.

Dotychczas,, w  ciągu  6 tygodni  przedstawiciele Lewicy wysłuchali wypowiedzi  tysięcy  ludzi w  Polsce  powiatowej, odwiedzili 85  miejscowości.

Dziękujemy  mieszkańcom  za  te  spotkania i  do  zobaczenia!.

[Opr. MK,JL,AL,PF]

Poniżej  zdjęcia ze spotkań w Szydłowcu i Przysusze.

Gości i mieszkańców Szydłowca wita Patryk Fajdek.
Omawia temat spotkania Robert Biedroń.
 Sumuje poseł Dariusz Wieczorek.
 Projekty złożone w sejmie omawia poseł Arkadiusz Iwaniak.
 Mocne Polaków rozmowy.
Rozmów ciąg dalszy.
Rozmów ciąg dalszy.
W akcji kobiety.
 Lewica w Przysusze.
Poseł Arkadiusz Iwaniak omawia projekty ustaw przytrzymane w sejmowej zamrażarce.
Robert Biedroń wskazuje winnych polskiej biedy.
Pomóżcie panowie posłowie w przyhamowaniu wzrostu kosztów ogrzewania.
 Eurodeputowany Robert Biedroń sprawnie dystrybuował w Przysusze czasopismo Głos Lewicy.
Rozmowy z przysuszankami
Rozmów ciąg dalszy.
Na pamiątkę szczere uśmiechy.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.