wt.. cze 6th, 2023

Tygodnik Radomski

Atrakcji nie brakowało: Gminny Festyn w Wolanowie

3 min read

Piękna, słoneczna pogoda i wiele atrakcji przyciągnęły w niedzielne popołudnie, 11 września, na festyn do Wolanowa bardzo dużo osób. Dorosłych, młodzież i dzieci, całe rodziny. Organizatorami imprezy byli: wójt gminy Wolanów – Adam Gibała, Publiczna Szkoła Podstawowa i Publiczne Gimnazjum oraz miejscowe placówki kultury: Biblioteka Publiczna i Gminne Centrum Kultury.

Festyn odbył się na boisku Zespołu Szkół Ogólnokształcących, w pobliżu którego powstaje kolejny, bardzo ważny dla mieszkańców obiekt.

Dlatego też, witając zebranych, gospodarz gminy wójt Adam Gibała poinformował, że budowane jest nowe przedszkole, które już za rok przyjmie 150 dzieci. Nowy budynek zlokalizowano obok Zespołu Szkół Ogólnokształcących, hali sportowej i tak w jednym miejscu w Wolanowie zostanie utworzony prawdziwy kompleks edukacyjny. Obok nowego przedszkola, przygotowanego również na przyjęcie dzieci niepełnosprawnych, powstanie także plac zabaw, chodniki, ogrodzenie, oświetlenie oraz parking dla rodziców dowożących dzieci do tej placówki.

Imprezę rozpoczął gorąco oklaskiwany przez publiczność występ zespołu dziecięcego „Mniszkowiaczki”, który tańczył i śpiewał w pięknych, ludowych strojach. Zespół powstał 6 lat temu w Publicznej Szkole Podstawowej w Mniszku, a opiekują się nim: Barbara Panek i Agnieszka Kalita. Młodzi artyści dali się już poznać szerszej publiczności na przeglądach i festynach. Następnie swoje artystyczne zdolności zaprezentowały dzieci i młodzież, które biorą udział w zajęciach organizowanych przez Gminne Centrum Kultury. Zebrani  mieli okazję oklaskiwać m.in. pokazy taneczne i grupę wokalną „Decybele”.

Festyn to również okazja do prezentacji dorobku artystycznego znanych już w gminie ludowych zespołów artystycznych. Na scenie wystąpił Zespół Ludowy „Wolanianki”, którym od początku czyli od 7 lat opiekują się: Barbara Waśkiewicz i Barbara Siuda. Zespół liczy obecnie blisko 60 osób, a występują w nim uczniowie miejscowego gimnazjum i szkoły podstawowej. Duże brawa zebrał Zespół Śpiewaczy „Bieniędzice”. To znany zespół promujący folklor ziemi radomskiej, któremu towarzyszy trzyosobowa kapela.

Nie brakowało atrakcji dla najmłodszych. Dzieci zabawiali animatorzy-artyści z Łodzi. Kolejki chętnych ustawiały się do malowania buziaczków, prawdziwych emocji dostarczały dmuchane zjeżdżalnie, ścianka wspinaczkowa, kule na wodzie i karuzele.

Uczestników festynu zapraszały liczne stoiska, gdzie można było również spróbować regionalnych potraw.

Jak festyn to także zabawa taneczna. Na dobre rozkręciła się podczas występu grupy „Vega”, która zaprezentowała covery najbardziej znanych utworów. Publiczność bawił Kabaret Zachodni, a już całkowicie rozgrzał znany od lat zespół „Skaner”, prawdziwa ikona muzyki disco-polo.

Zorganizowanie imprezy z takim rozmachem na pewno nie byłoby możliwe bez pomocy i zaangażowania miejscowych sponsorów.

W przygotowaniu Gminnego Festynu w Wolanowie pomogli:

–          PW „Dakmat” Marek Jerzy Dzik Sp.j. Wolanów

–          Zakład Mleczarski „Figand” Sp.j. Kolonia Wawrzyszów

–          PPH „Pik” Płuciennik i Kołacz Sp.j. (Pierrot)

–          Prymus-AGD Wiesława i Jan Ślażyński, Kowalanka

–          Gospodarstwo Szkółkarskie Wojciech Czwarno, Strzałków

–          Ubezpieczenie Centrum „Pod Zegarem”

–          Sklep Poziomka w Mniszku – Małgorzata i Jan Fijałkowscy

–          Myśliwi z Koła Łowieckiego „Drop”, Waldemar Klepacz i Adam Borkowski

–          Gospodarstwo Sadownicze Monika Bankiewicz, Komorów

Bogdan Wyciszkiewicz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.