śr.. cze 7th, 2023

Tygodnik Radomski

Podpowiadamy, jak zostać sportowcem!
Narodowy Dzień Sportu w Radomiu

4 min read

Grali na podwórku, byli zachęcani przez rodziców lub przyjaciół, próbowali różnych dyscyplin, zanim znaleźli tę dla siebie – tak zaczynali nagradzani polscy sportowcy. Polski tenisista Hubert Hurkacz zdecydował się na tenis, ale grał również z sukcesami w kosza. Zdobywca medalu mistrzostw świata w judo Krzysztof Wiłkomirski rozpoczął swoją przygodę, bo jego tata zaprowadził go na trening. A Adrian Castro – nasz paraolimpijczyk z Rio, Londynu i Tokio – historię ze sportem zaczął na obozie aktywnej rehabilitacji. 

Droga do zawodowego sportu może rozpocząć się w każdym miejscu i każdy z nas może spróbować. Odnalezienie dyscypliny dla siebie ułatwia organizowany 18 września przez Fundację Zwalcz Nudę Narodowy Dzień Sportu, który w tym roku odbywa się już po raz 10. Kampania jest współfinansowana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Fundacja Zwalcz Nudę współfinansowana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki od 10 lat organizuje nieprzerwanie święto zdrowia i aktywnego trybu życia. Przygotowania trwają cały rok. Zaproszeni do udziału w kampanii partnerzy – punkty sportowe z całego kraju – organizują u siebie bezpłatne treningi oraz dołączają do wielkiego pikniku w Warszawie na błoniach PGE Narodowego. W ten sposób powstaje program setek bezpłatnych treningów z dziesiątek dyscyplin sportowych. Całą serię wydarzeń fundacja zbiera pod jednym hasłem i nagłaśnia wielką kampanią: Narodowy Dzień Sportu.

Ja swoją przygodę z judo rozpocząłem w roku 1991. Mój Tata zaprowadził mnie na treningi do Klubu AZS Uniwersytet Warszawski – opowiada Krzysztof Wiłkomirski, Honorowy Ambasador Narodowego Dnia Sportu. – Teraz sam zachęcam do uprawiania sportu, dlatego idea Narodowego Dnia Sportu jest mi tak bliska. Ważne jest, żeby ciągle zachęcać dzieciaki do ćwiczeń, pokazywać im nowe możliwości i podsuwać różne dyscyplin, które będą właśnie dla nich. Bezpłatne treningi 18 września w całej Polsce są idealną okazją do tego.

Cała Polska ćwiczy!

Piłka nożna, kajakarstwo, pływanie, tenis, siatkówka, gimnastyka, karate, kolarstwo, judo,  fitness, bieganie, minigolf, kendo, lekkoatletyka, rolki squash, jeździectwo – to tylko niektóre dyscypliny, których będzie można spróbować bezpłatnie w ramach Narodowego Dnia Sportu. Kampanię wspierają również znani polscy sportowcy: Grzegorz Krychowiak, Hubert Hurkacz, Sławomir Szmal, Zbigniew Bródka, Joanna Hentka, Adrian Castro, Mariusz Fyrstenberg, Katarzyna Dulnik, Anna Bosak, Martyna Grajber. Poćwiczyć będzie można w całej Polsce, w małych i większych miejscowościach: Warszawie, Poznaniu, Lublinie, Chełmie, Sandomierzu czy Bytomiu.

Podczas Narodowego Dnia sportu każdy znajdzie coś dla siebie – wybór dyscyplin jest tak duży, że nie sposób nie trafić na tę, która się nam spodoba! A jak znaleźć wydarzenie dla siebie? Wystarczy wejść na stronę www.narodowydziensportu.pl, wpisać swoją miejscowość czy dyscyplinę, a wyszukiwarka pokaże nam treningi dla nas – opowiada Krystyna Radkowska, prezes Fundacji Zwalcz Nudę. – A na mieszkańców i mieszkanki Warszawy 18 września czeka wielki piknik na błoniach PGE Narodowego. Wstęp wolny!

Narodowy Dzień Sportu w Radomiu

W Radomiu planowane są liczne atrakcje i zajęcia sportowe w ramach Narodowego Dnia Sportu. 16 września w godz. 10:00-13:00 każdy chętny będzie mógł wziąć udział w lekcji poprowadzonej przez radomskich lekkoatletów. Tego samego dnia od 9:00 d0 15:00 będzie odbywać się Turniej Ringo dla rodzin. Dodatkowo Dzień Sportu 16 września w godz. 9:00 – 13:00 organizuje też Szkoła Podstawowa nr 17 w Radomiu. Kolejnego dnia – 17 września – odbywać się będzie pokaz treningu sekcji piłki nożnej kobiet, a także rozgranie meczu i nabór nowych kandydatek do tej dyscypliny. 18 września miejsce będzie miał trening łuczniczy dla dzieci i młodzieży z udziałem szkoleniowców i zawodników Polskiego Towarzystwa Gimnastycznego SOKÓŁ. Zajęcia skończy sportowa rywalizacja na torze łuczniczym. Odbędzie się także Rajd Pieszy śladami radomskiego sportu w godz. 9:00 – 14:00, podczas którego planowane są spotkania ze sportowcami.  Również od godz. 9:00 tego dnia planowana jest rywalizacja w konkurencjach lekkoatletycznych, takich jak: rzut oszczepem, bieg przez płotki czy pchnięcie kulą. Zawody skierowane są do chętnych w wieku 7-15 lat, a zakończą się o godz. 12:00. Tego samego dnia planowane też są liczne turnieje w grach zespołowych: siatkówce, koszykówce czy piłce nożnej, ale też np. w judo. W wydarzeniach może uczestniczyć każdy chętny, a udział jest bezpłatny. 

Weź udział w Narodowy Dnia Sportu!

Udział w treningach, wydarzeniach i animacjach w całej Polsce jest bezpłatny. Wystarczy wejść na stronę www.narodowydziensportu.pl/edycja/ i znaleźć coś dla siebie. 

Aby być zdrowym, trzeba uprawiać sport, ale także odpowiednio się odżywiać. Strategicznym partnerem aktywnego stylu życia i Narodowego Dnia Sportu 2022 są polscy producenci owoców i warzyw. Zdrowe życie zaczyna się już w kuchni – warzywa i owoce powinny stanowić połowę tego, co jemy w każdym posiłku.

Organizatorem kampanii jest Fundacja Zwalcz Nudę. Kampania jest współfinansowana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. /rk/

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.