śr.. cze 7th, 2023

Tygodnik Radomski

NOC MUZEÓW – ZAPROSZENIA DO CZARNOLASU I WSOLI

1 min read

Sobota 15 maja to tradycyjna Noc Muzeów. W tym roku szczególni ważna gdyż muzea zostały właśnie szerzej udostępnione  miłośnikom  naszej  przeszłości, co nastąpiło  po miesiącach  ograniczeń spowodowanych nasileniem się epidemii  koronawirusa.

Ciekawy program Nocy Muzeum w Czarnolesie zawiera załączony plakat,  zapraszający jednocześnie  na tę doroczną imprezę.  W  godzinach  od 18 do 22 organizatorzy udostępniają   zwiedzającym: Dworek, Kordegardę i  Park. W godzinach  od 20 do 22 odbędzie  się impreza w Amfiteatrze.

Z kolei Muzeum Witolda Gombrowicza  we Wsoli zaprasza na wystawę gombrowiczowskich plakatów, przygotowanych przez artystów z całego świata. Wystawa jest efektem konkursu zorganizowanego w 2019 roku. Wcześniej prezentowana była m.in. w Warszawie i w Paryżu, a teraz, po przymusowej epidemicznej przerwie, pokazana zostanie właśnie  we Wsoli. Dostępna będzie także stała ekspozycja placówki poświęcona pisarzowi. Tego dnia muzeum będzie czynne od godziny 10.00 do 22.00. 

Nadal w placówce obowiązują ograniczenia związane z sytuacją zdrowotną, np. jednocześnie wewnątrz muzeum może przebywać maksymalnie 10 osób. Aktualny regulamin zwiedzania dostępny jest na stronie internetowej muzeum, http://www.muzeumgombrowicza.pl.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.